Bestune T90 – czy warto? 245 KM, 8AT, wyposażenie, spalanie i wynajem
Bestune T90 to duży benzynowy SUV, który zwraca uwagę przede wszystkim stosunkiem ceny do wielkości, osiągów i wyposażenia. W wersji 2.0T Elegance otrzymujemy 245 KM, 380 Nm oraz klasyczną 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Czy warto brać go pod uwagę zamiast bardziej znanych SUV-ów?
T90 w wersji 2.0T Elegance ma 245 KM, 380 Nm, automatyczną 8-biegową skrzynię 8AT i napęd na przednie koła. Ma 4718 mm długości i 2772 mm rozstawu osi, więc wymiarami jest już pełnoprawnym dużym SUV-em. Największym argumentem T90 jest jednak relacja samochodu do miesięcznego kosztu. W aktualnej ofercie CarSigma samochód dostępny jest w wynajmie od 1067 zł netto miesięcznie. Jeżeli priorytetem jest przestrzeń, moc i wyposażenie przy możliwie niskiej racie, Bestune T90 zdecydowanie zasługuje na sprawdzenie.
Bestune T90 2.0 Elegance – dane techniczne
| Parametr | Bestune T90 2.0T Elegance |
|---|---|
| Silnik | 2.0 turbo benzyna |
| Pojemność | 1989 cm³ |
| Moc | 245 KM |
| Moment obrotowy | 380 Nm |
| Skrzynia biegów | 8AT – automatyczna, 8-biegowa |
| Napęd | przedni FWD |
| Długość | 4718 mm |
| Szerokość | 1880 mm |
| Wysokość | 1710 mm |
| Rozstaw osi | 2772 mm |
| Pojemność bagażnika | 560 l |
| Zbiornik paliwa | 60 l |
| Deklarowane średnie zużycie paliwa | ok. 8,2 l/100 km |
| Prędkość maksymalna | 220 km/h |
245 KM w rodzinnym SUV-ie – po co aż tyle?
W T90 nie zastosowano małego silnika, który ma przede wszystkim minimalizować zużycie paliwa. Wersja Elegance otrzymała benzynową, turbodoładowaną jednostkę 2.0 o mocy 245 KM.
Maksymalny moment obrotowy wynosi 380 Nm. To parametry, które mają znaczenie nie tylko przy dynamicznym ruszaniu, ale przede wszystkim podczas jazdy z kompletem pasażerów, wyprzedzania na trasie czy podróży autostradowej.
To jedna z istotnych różnic między T90 a wieloma popularnymi SUV-ami wyposażonymi w jednostki o mocy około 150–180 KM.
Bestune T90 ma 8AT – nie 6AT
Wersja Bestune T90 2.0T Elegance 245 KM współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów 8AT.
To ważna informacja przy porównywaniu ofert, ponieważ w internecie można znaleźć nieprawidłowe lub nieaktualne oznaczenia tej wersji.
Wersja 1.5T Business wykorzystuje natomiast skrzynię 7DCT. Jeżeli interesuje Cię mocniejszy wariant 245 KM, właściwym oznaczeniem jest 2.0T 8AT Elegance.
Jak duży jest Bestune T90?
T90 ma 4718 mm długości, 1880 mm szerokości i 1710 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2772 mm.
To ważne, ponieważ patrząc wyłącznie na miesięczną ratę łatwo zakładać, że mamy do czynienia z kolejnym kompaktowym SUV-em. T90 jest jednak samochodem wyraźnie większym.
Długi rozstaw osi przekłada się przede wszystkim na przestrzeń dla pasażerów, a duże nadwozie czyni T90 ciekawą propozycją dla rodziny oraz osób, które regularnie podróżują w kilka osób.
Bestune T90 – bagażnik
Według aktualnych danych technicznych pojemność bagażnika wynosi 560 litrów.
To parametr, który pozwala traktować T90 jako samochód rodzinny, a nie wyłącznie efektownie wyglądającego SUV-a do miasta.
Przy wyborze samochodu dla rodziny 2+2 warto jednak zawsze wykonać najprostszy test: zabrać na oględziny wózek, walizki lub inne rzeczy, które rzeczywiście regularnie przewozimy.
Bestune T90 – spalanie. Ile pali 245-konny SUV?
Producent dla wersji 2.0T Elegance podaje średnie zużycie paliwa na poziomie około 8,2 l/100 km.
Trzeba jednak pamiętać, że rzeczywiste spalanie zależy od prędkości, temperatury, obciążenia samochodu, stylu jazdy oraz udziału miasta i autostrady.
Jeżeli ktoś szuka przede wszystkim minimalnego spalania w mieście, bardziej naturalnym kierunkiem może być SUV z napędem hybrydowym.
T90 jest propozycją dla kierowcy, dla którego ważniejsze są moc, przestrzeń, wyposażenie i relacja ceny do samochodu niż bicie rekordów niskiego spalania.
Wyposażenie Bestune T90 Elegance
Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za T90 jest wyposażenie. Już w standardzie mocniejszej wersji znajdziemy rozwiązania, za które w części konkurencyjnych modeli trzeba dopłacać.
Na wyposażeniu T90 znajdziemy m.in.:
✓ panoramiczny dach z elektryczną roletą
✓ system kamer 360° z wizualizacją 540°
✓ adaptacyjny tempomat
✓ monitorowanie martwego pola
✓ asystenta utrzymania pasa ruchu
✓ autonomiczne hamowanie awaryjne
✓ światła LED
✓ podgrzewane przednie fotele
✓ elektrycznie otwieraną klapę bagażnika
✓ bezprzewodowe ładowanie telefonu
✓ ekran centralny 12,3 cala
✓ elektrycznie składane i podgrzewane lusterka
✓ dostęp bezkluczykowy
Bestune T90 – czy warto kupić?
Odpowiedź zależy przede wszystkim od tego, czego oczekujesz od samochodu.
Bestune T90 warto sprawdzić, jeżeli:
✓ chcesz dużego SUV-a
✓ zależy Ci na mocnym silniku benzynowym
✓ 245 KM jest dla Ciebie realną zaletą
✓ oczekujesz bogatego wyposażenia
✓ potrzebujesz przestronnego samochodu rodzinnego
✓ nie chcesz płacić wysokiej miesięcznej raty za sam znaczek na masce
✓ dopuszczasz zakup marki, która dopiero buduje swoją pozycję w Polsce
Kiedy T90 może nie być najlepszym wyborem?
Jeżeli najważniejsza jest dla Ciebie bardzo rozpoznawalna marka, napęd 4x4, minimalne zużycie paliwa albo wieloletnia historia konkretnego modelu na polskim rynku, warto porównać T90 z konkurencją.
W takim przypadku naturalnymi punktami odniesienia mogą być Kia Sportage, Hyundai Tucson, Nissan Qashqai czy inne popularne SUV-y.
Bestune T90 czy Kia Sportage?
To ciekawe porównanie, ponieważ oba samochody mogą trafić na listę zakupową tego samego przedsiębiorcy, ale reprezentują trochę inne podejście.
Kia Sportage ma przewagę bardzo dużej rozpoznawalności marki, ugruntowanej pozycji na polskim rynku oraz szerokiej sieci serwisowej.
Bestune T90 odpowiada przede wszystkim wielkością, 245-konnym silnikiem, bogatym wyposażeniem i atrakcyjnym kosztem finansowania.
Dlatego nie powiedzielibyśmy, że jeden z tych samochodów jest po prostu „lepszy”. Są skierowane do klientów o innych priorytetach.
Bestune T90 w wynajmie – od 1067 zł netto
I właśnie w tym miejscu T90 robi się szczególnie interesujący. Nie analizujemy już wyłącznie ceny katalogowej samochodu, ale realny miesięczny koszt jego użytkowania.
Przy aktualnej kalkulacji CarSigma dostępne są również inne okresy finansowania, dlatego parametry można dopasować do potrzeb przedsiębiorcy.
| Okres | Wpłata netto | Limit km | Rata netto |
|---|---|---|---|
| 24 miesiące | 6500 zł | 25 000 km | 1067 zł |
| 36 miesięcy | 6500 zł | 25 000 km | 1117 zł |
| 48 miesięcy | 6500 zł | 25 000 km | 1107 zł |
| 50 miesięcy | 6500 zł | 25 000 km | 1296 zł |
Nasza ocena Bestune T90
Największą zaletą T90 nie jest jeden konkretny parametr. Jego siłą jest połączenie kilku rzeczy jednocześnie: dużego nadwozia, 245 KM, automatu 8AT, bogatego wyposażenia i atrakcyjnej miesięcznej raty.
Nie będzie to samochód dla każdego. Kierowca przywiązany do konkretnej, dobrze znanej marki może nadal wybrać Sportage, Tucsona czy Qashqaia.
Ale przedsiębiorca, który zamiast patrzeć wyłącznie na logo porówna ile samochodu, mocy i wyposażenia otrzymuje za wydaną złotówkę, powinien przynajmniej wpisać T90 na listę aut do jazdy próbnej.
Bestune T90 – najczęstsze pytania
Ile koni ma Bestune T90 2.0 Elegance?
Bestune T90 2.0T Elegance ma 245 KM oraz 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego.
Jaką skrzynię biegów ma Bestune T90 Elegance?
Bestune T90 2.0T Elegance 245 KM ma automatyczną, 8-biegową skrzynię biegów 8AT.
Czy Bestune T90 ma napęd 4x4?
Nie. Wersja T90 2.0T Elegance oferowana jest z napędem na przednie koła.
Ile pali Bestune T90 2.0?
Producent podaje średnie zużycie paliwa na poziomie około 8,2 l/100 km. Rzeczywiste spalanie zależy od warunków i stylu jazdy.
Czy Bestune T90 nadaje się dla rodziny?
Tak. Długość 4718 mm, rozstaw osi 2772 mm i duży bagażnik sprawiają, że T90 może być ciekawą propozycją dla rodziny szukającej przestronnego SUV-a.
Chcesz sprawdzić Bestune T90?
Możemy przygotować aktualną kalkulację T90 pod Twój przebieg, wpłatę początkową i oczekiwany okres użytkowania samochodu.
Doradcy Motoryzacyjni Kingsman mogą również zestawić T90 z innymi SUV-ami i pokazać różnice w cenie, racie, wyposażeniu oraz sposobie finansowania.
SPRAWDŹ BESTUNE T90 PORÓWNAJ INNE SUV-YDane techniczne na podstawie materiałów producenta Bestune. Warunki finansowania według oferty CarSigma aktualnej na wrzesień 2026. Ceny, dostępność pojazdów i parametry finansowania mogą ulec zmianie. Materiał ma charakter informacyjny.



